Kategórie      

Dasta 764, riešenie nosenia zbrane v lese ?

Pridané: 20.06.2024
|
Prečítate za 2 min.
|
Martin Šuťák

Po týchto obaloch na zbrane som poškuľoval už dlhšiu dobu a dovozca Dasty na Slovensko my vyšiel v ústrety a zopár kusov mi na moju žiadosť doviezol.

U nás je to novinka ktorá sa na Slovensku prakticky nepredávala. Podobné obaly na zbrane budú poznať športový strelci ktorý ich používajú na súťažiach ale vyrábali si ich svojpomocne.

 

Prečo mňa ako „nešportového“ strelca tieto obaly zaujali ?

Elegantne rieši skryté nosenie zbrane a dostupnosť zbrane.

 

Najprv čo hovorí zákon o zbraniach a strelive:

 

§ 2  Vymedzenie niektorých pojmov

 

Odsek aa) viditeľným nosením zbrane nosenie zbrane, pri ktorom je vidieť ktorúkoľvek hlavnú časť zbrane, alebo pri ktorom je zrejmé, že osoba má zbraň,

 

Pri použití kapsy nie je vidno žiadnu hlavnú časť zbrane.

 Kapsa nasadená na zbraň vyzerá ako nejaká MOLLE kapsička na doklady alebo lekárnička a týmto by malo byť vyriešené „alebo pri ktorom je zrejmé, že osoba má zbraň“

 

Samozrejme kto sa pohybuje vo svete zbraní tak rozozná čo sa skrýva pod obalom, ale to sa dá povedať aj o taškách na nosenie zbrane. Tých tašiek (modelov) nie je tak veľa aby človek znalý problematiky neuhádol kto má a kto nie takúto kapsu a aj vtedy by mohol niekto povedať že podľa modelu tašky je zrejmé že „osoba má zbraň“. A to isté by sme mohli povedať vtedy keď zafúka vietor a zrazu vidno Glock pod tričkom.... Proste debata na túto tému by nemal konca.

 

Ale späť k obalom. Predpokladám žeby nikoho nenapadlo pobehovať po meste so stehenným alebo hrudným puzdrom prekrytým takouto kapsou.  

Iná situácia je v lese. Tých ľudí tam predsa len bude menej ako na hlavnej v Košiciach. Tým pádom je menšie riziko že vyplašíte nejakého pacifistu, ale hlavne sa v prípade potreby rýchlo dostanete k zbrani ktorú by ste inak takýmto spôsobom nosiť nemohli (stehenné alebo hrudné puzdro). Pri použití s opaskovým puzdrom by som to riešil krížovým tasením. Slabá ruka obsluhuje obal a silná tasí...

 

 

 

 

 

 

 

 


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Kontrola spôsobilosti

UPOZORNENIE

Nasledujúce stránky sú určené len odborníkom a podnikateľom v oblasti výroby a predaja zbraní a streliva. Potvrdzujem že som držiteľom zbrojnej licencie alebo zbrojného preukazu.

 

DOVOLENKA

Predajňa GDU bude od 19.7 do 4.8. zatvorená.