Kategórie      

Nahlasovanie streľby zo zbraní držaných na skupinu F zbrojného preukazu.

Pridané: 30.10.2023
|
Prečítate za 2 min.
|
Martin Šuťák

Veľa držiteľov zbrojných preukazov skupiny F stojí pred dilemou ako má nahlásiť streľbu zo zbrane držanej na F-ko. Zakaždým ísť na oddelenie nahlasovať streľbu osobne je blbosť a k nejakej mailovej schránke kam by ste poslali mail s nahlásením streľby sa dopracujete len veľmi ťažko.

 

Pre rekapituláciu. Čo hovorí zákon:

 

§ 27  Oprávnenia držiteľa zbrojného preukazu

 

(6) Držiteľ skupiny F zbrojného preukazu starší ako 21 rokov je oprávnený držať zbraň kategórie A uvedenú v § 4 ods. 2 písm. k) až q), zbraň kategórie B uvedenú v § 5 ods. 1 písm. a) až g) a i) a zbraň kategórie C uvedenú v § 6 ods. 1 písm. a) až f) a h) na strelniciach v stave umožňujúcom okamžité použitie na účel cvičnej streľby; zbraň musí byť označená značkou29e) a jej držiteľ je povinný osobne alebo elektronicky oznámiť cvičnú streľbu policajnému útvaru najskôr tri dni a najneskôr 24 hodín pred dňom uskutočnenia cvičnej streľby.

 

Zákon teda ani presne nehovorí kam a komu by ste mali nahlasovať to že idete na strelnicu .

Asi nikoho neprekvapí že tento problém ministerstvo ešte neriešilo a žiadne mailové adresy určené na tento účel ešte nevytvorilo...

 

Je blbosť nahlasovať streľbu z F-kovej zbrane na obvodné oddelenie lebo oni s veľkou pravdepodobnosťou ani nevedia že takúto povinnosť máte a mail by vymazali.

 

Po konzultácii s kamarátom s ktorým riešim takéto „nedorobky“ v zákone a ktorý pracuje v PZ a mal na starosti zbrane a strelivo tu dávam návod ako a kam nahlásiť mailom streľbu zo zbraní držaných na skupinu F ZP.

 

V Goolge vyhľadávači  si dajte vyhľadať Okresné riaditeľovo pod ktoré patríte (OR PZ ....)

Pre ukážku ja som to robil pre OR PZ Košice.

Kliknite na odkaz. Nájdite si „kontakty“ a v nich „pošli správu“ a kliknite na to. Zobrazí sa formulár do ktorého vypíšete povinné údaje a do textu správy napíšte svoje údaje (meno priezvisko, číslo ZP ) kedy a kam idete na strelnicu a zbraň (názov, kaliber, číslo karty zbrane) a odošlite to.

Mail príde na OR PZ kde si ho pozrú a uvidia že sa týka zbraní tak ho prepošlú (mali by) na oddelenie zbraní a streliva.

Neskúšal som odoslať tento formulár ale predpokladám že vám príde kópia odoslanej správy do mailu a tak ste si splnili zákonnú povinnosť.

 

Alebo môžete napísať mail na adresu orpz(skratka názvu mesta)@minv.sk. Pre Košice to je orpzke@minv.sk, napríklad pre Trebišov je to orpztv@minv.sk ....

Ak si nieste isý ako doplniť mailovú adresu, tak to hlásenie pošlite cez formulár ako je popísané vyššie.

 

 

 

 

 


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Kontrola spôsobilosti

UPOZORNENIE

Nasledujúce stránky sú určené len odborníkom a podnikateľom v oblasti výroby a predaja zbraní a streliva. Potvrdzujem že som držiteľom zbrojnej licencie alebo zbrojného preukazu.