Kategórie      

Proti črepinová ochrana SAPI plátov

Pridané: 14.04.2022
|
Prečítate za 1 min.
|
Martin Šuťák

Hlavným problémom kovových plátov SAPI je zabezpečenie protičrepinovej ochrany.

Pri zásahu plátu sa strela rozbije na črepiny ktoré letia veľkou rýchlosťou a ak nie sú zachytené môžu spôsobiť vážne poranenie. Na zachytenie črepín sa bežne používa nástrek plátu materiálom PAXCON.

Bohužiaľ na Slovensku som síce našiel jednu firmu ktorá ponúka nástrek  PAXCONON, aj som ich skúsil osloviť, ale bez výsledku. A tak nastupuje stará dobrá ľudová tvorivosť.

 

V ponuke e-shopu sú   Britské obaly pre balistické pláty Osprey.

 Tieto obaly sú originál protičrepinové ale boli určené pre keramické pláty a nie kovové. Obaly viete použiť na kovové SAPI pláty do veľkosti L.

 

Ďalšou možnosťou je použiť aramidové protišokové podložky.

Podložka je vyrobená z nepriestrelného materiálu (aramidu) a tak by mala poskytnúť dobrú protičrepinovú ochranu.  Pri veľkosti SAPI  plátu M, kryje podložka skoro celý plát, odkrytých je cca 2,5cm plátu. Podložiek samozrejme môžte použiť ľubovoľný počet a prekryť tak celý plát.

 

A nakoniec najúčinnejšia protičrepinová ochrana je použiť kevlarový plát na zachytenie črepín. Hrúbka plátu cca 7mm zaručí bezpečné zachytenie črepín a nijako dramaticky nezvýši váhu plátu.

 

Všetky spôsoby protičrepinovej ochrany budem testovať a výsledky testu budem publikovať.

Momentálne mi v tom bráni locdown...


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2022 - 2023 © gdu.sk

Kontrola spôsobilosti

UPOZORNENIE

Nasledujúce stránky sú určené len odborníkom a podnikateľom v oblasti výroby a predaja zbraní a streliva. Potvrdzujem že som držiteľom zbrojnej licencie alebo zbrojného preukazu.